سيستم‌هاي توزين نوار نقاله براي عمليات توزين مواد در حال نقل و انتقال

شركت‌هاي پركار در معادن، بسياري از مواد معدني را از زمين استخراج و براي انتقال آماده مي‌كنند. به راستي معادن، كارخانجات سيمان، دستگاه‌هاي حاضر سازي زغال سنگ، ماشين آلات شن و ماسه، معادن زغال سنگ و كارخانه‌هاي سنگ‌زني سنگ معدن، مقدار زيادي مواد سنگين را به چهره عمده به كار مي‌برند كه بايد آنها را وزن كرده و سپس بازبيني كنند و به سنگ شكن‌ها، ماشين آلات و غربال‌ها براي پردازش بفرستند.


سيستم‌هاي توزين نوار نقاله تقسيم مهمي از سيستم حمل و نقل مواد فله معدني هستند. سيستم توزين نوار نقاله به شما پروانه مي‌دهد الي به خروجي و ليست موجودي و يا تنظيم مقدار محصول نظارت داشته باشيد و همچنين اطلاعات حياتي براي مديريت كارساز بر كسب و كار را براي شما فراهم مي‌كند.

سيستم توزين نوار نقاله شامل سه عنصر اصلي است: ماژولهاي توزين با لودسل هايي كه وزن مواد روي تسمه را اندازه مي‌گيرند، سنسور سرعت تسمه و كنترلر كه به لودسل ها و سرعت سنج متصل مي شود و نرخ عبور مواد و جمع همه وزن مواد عبور شده را نشانه مي دهد.

سيستم توزين نوار نقاله دربرگيرنده يك يا دو آيدلر بسته به گونه نوار نقاله است. اين آيدلرها وزن را متحمل مي‌شوند و وزن مواد روي تسمه را اندازه مي‌گيرند. سنسور سرعت به طور مكانيكي به سرنوشت درام تسمه متصل شده و جرياني از پالس فرآوري مي‌كند.

هر پالس يك واحد از حركت تسمه را اثر مي‌دهد. بسامد جريان پالس متناسب با سرعت تسمه است. كنترلر سيگنال‌هاي خروجي از لودسل ها و سنسور سرعت را براي رسيدن به ريت جريان مواد و همه مواد منتقل شده يكي كردن مي‌كند.


نوشته شده توسط novin | ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۳:۱۳:۲۱ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |