معرفي لودسل

لودسل يك مبدل است كه نيرو را به يك خروجي قابل اندازه‌گيري الكتريكي تبديل مي‌كند. اگر چه طيف وسيعي از لودسل‌ها وجود دارند، لودسل‌هاي مبتني بر فشار رايج‌ترين مدل مورد استفاده هستند.


به جز آزمايشگاه‌هاي خاصي كه همچنان از مكانيسم‌هاي مكانيكي دقيق استفاده مي‌كنند، لودسل‌هاي مبتني بر فشار، صنعت باسكول را تغيير داده‌اند. لودسل پنوماتيكي (بادي) در مواردي مورد استفاده قرار مي‌گيرد كه ايمني و بهداشت مهم است و لودسل هيدروليكي در نقاط دور افتاده استفاده مي‌شود، زيرا نيازي به منبع تغذيه ندارد. دقت اندازه گيري لودسل مبتني بر فشار در محدوده 0.03٪ تا 0.25٪ بوده و تقريبا براي تمام برنامه‌هاي كاربردي صنعتي مناسب است.

درباره لودسل بيشتر بدانيد

تاريخچه لودسل

قبل از اين كه لودسل مبتني بر فشار به روشي مرسوم براي وزن‌گيري صنعتي تبديل شود، ترازوهاي اهرمي مكانيكي به طور گسترده‌اي مورد استفاده قرار مي‌گرفتند. ترازوهاي مكانيكي مي‌توانند همه چيز را از كاميون‌ها گرفته تا واگن‌هاي راه آهن را وزن كنند و مي‌توانند به طور دقيق و قابل اعتماد وظايف خود را انجام دهند، به ويژه اگر به درستي كاليبره و نگهداري شوند. روش عمليات مي‌تواند شامل استفاده از مكانيسم متعادل كننده وزن يا تشخيص نيروي توسعه يافته توسط اهرم‌هاي مكانيكي باشد. اولين سنسورهاي نيرو قبل از مدل‌هاي فشاري، شامل طراحي‌هاي هيدروليكي و پنوماتيكي هستند.

در سال 1843 فيزيكدان انگليسي سر چارلز ويتستون يك مدار پل را طراحي كرد كه مي‌توانست اختلاف مقاومت الكتريكي موجود در سيستم‌هاي مبتني بر فشار را اندازه‌گيري كند. مدار پل ويتستون براي اندازه گيري تغييرات مقاومت كه در جابجايي‌هاي فشار به وجود مي‌آيد، ايده‌آل است. اگرچه نخستين سوئيچ سيم مقاومت در دهه 1940 توسعه يافت، اما تا زماني كه دانش مدرن الكترونيك نتوانست تكنولوژي جديد را از نظر فني و اقتصادي امكان پذير كند، مورد استفاده قرار نگرفت. با اين حال، تا آن زمان، گيج‌هاي فشار هم در اجزاي ترازوهاي مكانيكي و هم در لودسل‌هاي مستقل مورد استفاده قرار مي‌گرفتند.

ادامه مطلب

نوشته شده توسط novin | ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۵:۲۴:۵۷ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |